Особливості Я-концепції осіб, що перебувають у неформальних релігійних організаціях

Гавриловська, К. П., Фурман, О. І. (2016) Особливості Я-концепції осіб, що перебувають у неформальних релігійних організаціях. Наука і освіта. Науково-практичний журнал Південного наукового центру НАПН України (5). с. 78-83. ISSN 2311-8466

[img]
Перегляд
Text
Download (304kB) | Перегляд

Опис

У статті наведено результати емпіричного дослідження особливостей Я-концепції осіб, які перебувають у неформальних релігійних організаціях. Виявлено, що вони мають, переважно, позитивний Я-образ та високу самооцінку. Для більшості досліджуваних характерними є інфантильність та емоційна незрілість. Існує взаємозв’язок між самоставленням та рівнем релігійності осіб, які перебувають у неформальних релігійних організаціях: чим вищий рівень релігійності, тим більш позитивним є Я-образ. Високий рівень релігійності пов’язаний з якісними змінами Я-концепції, що проявляються у специфічних особливостях сприймання та оцінки себе. Позитивні зміни у Я-концепції осіб, що належать до неформальних релігійних організацій, зумовлені зниженням рівня саморефлексії.

Тип елементу : Стаття
Ключові слова: Я-концепція, неформальні релігійні організації, релігійність, рефлективність, релігійний досвід. Я-концепция, неформальные религиозные организации, религиозность, рефлективность, религиозный опыт. Self-concept, informal religious organisations, religiosity, reflexivity, religious experience.
Теми: B Філософія. Психологія. Релігія > BF Психологія
B Філософія. Психологія. Релігія > BL Релігія
Підрозділи: Соціально-психологічний факультет > Кафедра соціальної та практичної психології
Користувач, що депонує: Ксенія Гавриловська
Дата внесення: 31 Січ 2017 07:14
Останні зміни: 31 Січ 2017 07:14
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/23494

Actions (login required)

Перегляд елементу Перегляд елементу