МІФОЛОГІЧНІ СИМВОЛИ ТА ТРАНСФОРМАЦІЯ ЇХ СПРИЙНЯТТЯ У ХРИСТИЯНСЬКІЙ КУЛЬТОВІЙ ТРАДИЦІЇ

Марковський, Б. В. (2013) МІФОЛОГІЧНІ СИМВОЛИ ТА ТРАНСФОРМАЦІЯ ЇХ СПРИЙНЯТТЯ У ХРИСТИЯНСЬКІЙ КУЛЬТОВІЙ ТРАДИЦІЇ. Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук.

[img]
Перегляд
Text
Download (286kB) | Перегляд

Опис

Дисертація є філософсько-релігієзнавчим дослідженням особливостей трансформації міфологічних символів у християнському культі. Аналіз особливостей сприйняття часу і простору в християнській культовій традиції виявив характерну для міфологічної свідомості неоднорідність та ієрархічність їх бачення. Поряд з цим встановлено, що в процесі трансформації символіки часу та простору відбувся перехід від циклічної моделі часу до лінійної та послабилася залежність святості дії від святості місця. На прикладах феноменологічних описів сприйняття сакральних виявів у природі обґрунтовано, що конкретно-чуттєва образність сприйняття міфологічної символіки є характерною як для архаїчної релігійної свідомості, так і для свідомості християнської. Але, на відміну від пантеїзму архаїчних вірувань, у християнстві немає неподільної єдності людини й природи. Досліджено міфологічну основу символіки жертвоприношення в християнській Літургії та визначено в ній принципово нове явище – подолання сприйняття ритуалу жертви як фатальної даності.

Тип елементу : Стаття
Ключові слова: жертвоприношення як символічний обмін, міфологічний символ, сакральне, профанне, міфологічність сприйняття простору та часу, симулякр.
Теми: B Філософія. Психологія. Релігія > BL Релігія
Користувач, що депонує: Тетяна Кучерук
Дата внесення: 19 Лют 2013 09:15
Останні зміни: 15 Серп 2015 03:35
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/9179

Actions (login required)

Перегляд елементу Перегляд елементу