Інформаційно-видавнича діяльність Організації оборони чотирьох свобід України (ООЧСУ) у США (1947–1991)

Богуславський, О. В. (2024) Інформаційно-видавнича діяльність Організації оборони чотирьох свобід України (ООЧСУ) у США (1947–1991). Держава та регіони. Серія: Соціальні комунікації (57). с. 16-25. ISSN 2219-8741

[img]
Перегляд
Text
Download (781kB) | Перегляд

Опис

Мета дослідження – проаналізувати інформаційну та видавничу діяльність ОДФУ в США в 1946–1991 рр., простежити її зародження, становлення та розвиток. Методологічною основою дослідження є аксіологічний, культурологічний, системний підходи; використовуються методи історизму, аналізу, синтезу та узагальнення. Результати. Стаття присвячена дослідженню діяльності однієї з найактивніших громадсько-політичних організацій української еміграції в США – Організації Оборони Чотирьох Свобід для України (ОДФСУ), яка протягом 1946–1991 рр. проводила активну політична, інформаційна та видавнича робота серед української діаспори в США. Інформаційно-видавнича діяльність була зосереджена на двох напрямках: виданні офіційного журналу «Вісник ООЧСУ» та виданні суспільно-політичної літератури, наукових історичних праць та творів українських письменників, репресованих в Україні та тих, хто працював в еміграції. Новинка. З об’єктивних причин, як-от відсутність доступу до архівів та видань діаспори, велика кількість інформації про організаційне життя української еміграції залишається поза увагою дослідників, а тому й досі не введена в науковий обіг. У результаті цього дослідження встановлено, що створення ОДФУ, його «Вісника ООЧДУ» та видавництва започаткувало нові тенденції у розвитку американської української громади, призвело до політичної активізації, вироблення нових цілей, завдань і методів. політичної боротьби за незалежність України. Проблеми еміграції українців до Європи та США порушували сучасні науковці, однак жодні дослідження не розглядали діяльність ОДФУ, не кажучи вже про його інформаційну та видавничу діяльність, тому можна стверджувати, що це дослідження є першим у світі. запропоновану тему. Практичне значення. Дослідження може бути використане як теоретична частина курсів з історії української діаспори, історії української журналістики, політології.

Тип елементу : Стаття
Ключові слова: Автор, видавництво, «Вісник ООЧДУ» , діаспора, еміграція, ідеологія, ОДФУ, політична боротьба, видання, редакція, Україна, чотири свободи.
Теми: H Соціальні науки > H Соціальні науки (Загальне)
Підрозділи: Інститут філології і журналістики > Кафедра журналістики, реклами та PR
Користувач, що депонує: Кароліна Сергіївна Василенко
Дата внесення: 15 Трав 2024 06:08
Останні зміни: 15 Трав 2024 06:08
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/39656

Actions (login required)

Перегляд елементу Перегляд елементу