СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО ВИВЧЕННЯ ПРИЧИН І МЕХАНІЗМІВ МОВНИХ ЗМІН

Семененко, Г. М. (2014) СУЧАСНІ ПІДХОДИ ДО ВИВЧЕННЯ ПРИЧИН І МЕХАНІЗМІВ МОВНИХ ЗМІН. Вісник Житомирського державного університету імені Івана Франка (74). pp. 168-173. ISSN 2076-6173

[img]
Preview
Text
Download (274kB) | Preview

Abstract

У статті проаналізовано підходи до аналізу причин і механізмів мовних змін в рамках сучасних лінгвістичних теорій. Відзначено докорінно відмінне трактування внутрішніх і зовнішніх чинників мовних змін генеративною граматикою і соціолінгвістикою: генеративісти вважають внутрішніми фактори, що обмежують явища категоріально і асоціюються із граматичністю, а зовнішніми – фактори, які обмежують явища градуально і асоціюються із прийнятністю; в той же час соціолінгвістика пов’язує внутрішні фактори мовних змін із варіативністю всередині мовної спільноти, а мовні контакти класифікує як зовнішні причини. Оскільки певні проблеми залишаються невирішеними в межах кожного напряму, констатуємо необхідність інтегрованого підходу до аналізу мовних змін: здобутки генеративістів нададуть варіативістам інформацію щодо масштабу мовної варіативності і мовних змін, а формалізовані граматичні теорії виграватимуть від кількісного аналізу емпіричних даних.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: мовна варіативність, мовні зміни, градієнтність, дифузія мовних змін, генеративна лінгвістика, соціолінгвістика.
Subjects: P Language and Literature > P Philology. Linguistics
Depositing User: Руслана Іщук
Date Deposited: 23 Jun 2014 07:44
Last Modified: 15 Aug 2015 07:07
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/11768

Actions (login required)

View Item View Item