ПРОБЛЕМА КЛАСИФІКАЦІЇ РЕАЛІЙ ТА ВИОКРЕМЛЕННЯ ІСТОРИЗМІВ У НІЙ

Подорожна, К. Ю. (2014) ПРОБЛЕМА КЛАСИФІКАЦІЇ РЕАЛІЙ ТА ВИОКРЕМЛЕННЯ ІСТОРИЗМІВ У НІЙ. Вісник Житомирського державного університету імені Івана Франка (74). pp. 271-275. ISSN 2076-6173

[img]
Preview
Text
Download (270kB) | Preview

Abstract

Статтю присвячено питанню класифікації реалій. Розкрито сутність понять ''реалія'' та ''історичні реалії'' або ''історизми''. Проаналізовано різні типи класифікацій, шляхом методу порівняння визначено їх спільні та відмінні риси. В статті досліджено основні причини формування кожного з видів класифікації реалій, а також розглянуто найголовніші особливості кожної групи реалій. Особливу увагу приділено історичним реаліям у структурі класифікації реалій. Встановлено, що відмінною рисою реалій є характер їх предметного змісту, тобто тісний зв’язок, позначуваного реалією предмета, поняття, явища з народом чи країною, з одного боку, та історичним відрізком часу, з іншого. Також було з’ясовано, що основним принципом класифікації реалій є спосіб групування реалій за тематикою.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: безеквівалентна лексика, реалія, історичні реалії, історизми, національно-культурна семантика, часова класифікація.
Subjects: P Language and Literature > PN Literature (General)
Depositing User: Руслана Іщук
Date Deposited: 24 Jun 2014 08:09
Last Modified: 15 Aug 2015 07:10
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/11796

Actions (login required)

View Item View Item