Взаємообумовленість конструктів справедливості та законності в оцінці агресивних ситуацій

Фальковська, Л. М. (2014) Взаємообумовленість конструктів справедливості та законності в оцінці агресивних ситуацій. Наука і освіта. Науково-практичний журнал Південного наукового центру НАПН України (5(122)). pp. 90-94. ISSN 2311-8466

[img]
Preview
Text
Download (342kB) | Preview

Abstract

У статті розглядається проблема взаємозв‘язку та взаємообумовленості конструктів справедливості та законності у масовій свідомості, що визначають специфіку вибору напряму та характеру поведінки особистості у ситуації загрози інтересам, життю, способу життя людини. Агресивна поведінка виявляється в реальному поводженні або фантазуванні, з метою підпорядкувати собі інших або домінування над ними, а особливу небезпеку для суспільства представляє агресія, спрямована на інших людей. За психологічним змістом агресія може бути як конструктивною, якщо служить життєвим інтересам та виживанню, так і деструктивною, орієнтованою на задоволення агресивного потягу. Одна з головних проблем вибору поведінки у відповідь на агресію полягає у тому, що важко часом здійснити її правильний вибір - так, щоб досягти справедливого розв‘язання проблеми, але не спричинити порушення закону.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: агресія, агресивна ситуація, моделювання агресивних ситуацій, оцінювання агресивних ситуацій за біполярними шкалами – конструктами «справедливо-несправедливо» та «законно-незаконно», проміжні позицій конструктів.
Subjects: B Philosophy. Psychology. Religion > BF Psychology
Divisions: Faculty of Socio-Psychological > Department of Social and Practical Psychology
Depositing User: Олександр Сергійович Яценко
Date Deposited: 03 Nov 2014 20:47
Last Modified: 15 Aug 2015 09:36
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/13551

Actions (login required)

View Item View Item