Роль конструкта справедливості в регуляції правової поведінки

Фальковська, Л. М. (2014) Роль конструкта справедливості в регуляції правової поведінки. Роль конструкта справедливості в регуляції правової поведінки, 1 (15). pp. 127-136.

[img]
Preview
Text
Download (598kB) | Preview

Abstract

Розкрито проблему вивчення внутрішніх механізмів регуляції правової поведінки, пов’язаних із системою особистісних конструктів. В ході емпіричного дослідження було доведено, що свідоме дотримання норм правової поведінки не буває механічним: формальні правила зіставляються з принципом справедливості, який зазвичай має суб’єктивний характер. Якщо закон оцінюється як несправедливий, то його невиконання легітимізується масовою свідомістю. У статті зазначено, що зіставлення і оцінювання здійснюється за допомогою такого утворення масової свідомості, як конструкт справедливості. На основі матеріалів емпіричного дослідження зроблено висновки щодо ролі конструкту справедливості в обранні людиною способу та виду реалізації власної правової поведінки – він дає змогу людині суб’єктивно, на рівні здорового ґлузду ідентифікувати події і ситуації як справедливі або несправедливі та свідомо приймати рішення у нормативно-правовій взаємодії.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: психологічний зміст форм правової поведінки (правомірна, протиправна, правоіндиферентна та зловживання правом), біполярний конструкт «справедливість-несправедливість», реактивна та активна роль конструкту справедливості у регуляції правової поведінки
Subjects: B Philosophy. Psychology. Religion > BF Psychology
Divisions: Faculty of Socio-Psychological > Department of Social and Practical Psychology
Depositing User: Людмила Миколаївна Фальковська
Date Deposited: 12 Mar 2015 06:45
Last Modified: 12 Mar 2015 06:45
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/16334

Actions (login required)

View Item View Item