Еколого-економічний механізм розвитку природоохоронних територій

Міщук, І. С. (2009) Еколого-економічний механізм розвитку природоохоронних територій. Other thesis, Рада по вивченню продуктивних сил України Національної академії наук України..

[img]
Preview
PDF
Download (702kB) | Preview

Abstract

У теперішній час природоохоронні території, крім виконання своїх прямих природоохоронних функцій, сприяють підвищенню добробуту людини, скороченню масштабів бідності та є чинником сталого соціально-економічного розвитку суспільства. Зокрема, вони допомагають підтримувати екосистеми, зберігати біологічні види та їх генетичну різноманітність, задовольняти життєві потреби місцевого населення, створювати сприятливі умови для відпочинку й туризму. Якщо розглядати цю проблему в глобальному розрізі, то можна зробити висновок, що кількість природоохоронних територій за останнє десятиліття збільшилася. Разом з тим, незважаючи на зростання кількості і розмірів природоохоронних територій, їх фінансування відбувається за залишковим принципом, а місцеві громади практично не беруть участі в господарській діяльності цих територій і управлінні ними, не мають з цього зиску і, відповідно, не зацікавлені в таких територіях. Крім того, низький рівень життя місцевого населення й відсутність сприятливих можливостей для економічного розвитку провокують конфлікти в сфері природокористування, ускладнюють проблеми збереження природних та історико-культурних комплексів і об’єктів. Тому природоохоронні території не виконують покладені на них функції, існуюча їх система є неефективною, внаслідок чого втрата біорізноманіття відбувається швидкими темпами.

Item Type: Thesis (Other)
Subjects: H Social Sciences > H Social Sciences (General)
Divisions: Faculty of Socio-Psychological > Department of Economics, Management, Marketing and Hotel and Restaurant Business
Depositing User: Інна Олександрівна Клімова
Date Deposited: 05 Apr 2016 09:09
Last Modified: 05 Apr 2016 09:09
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/20700

Actions (login required)

View Item View Item