Занепад шляхетської минувшини як проблемний комплекс у мемуарах Т. Бобровського

Бондарчук, О. М. (2021) Занепад шляхетської минувшини як проблемний комплекс у мемуарах Т. Бобровського. Київські полоністичні студії. Європейський вимір української полоністики, XXXVIІ. pp. 86-106.

[img]
Preview
Text
Download (206kB) | Preview

Abstract

У статті проаналізовано проблематику занепаду шляхетської минувшини у мемуарах Т. Бобровського, яка розкривається в комплексі питань, що досить часто знаходяться на периферії авторської уваги. Розглянуто проблеми ексдивізії та занепаду шляхетських резиденцій, конформізму і «правобережної ейфорії», бальгульщини та проблеми суспільної депресії і занепаду давніх традицій, що виливають- ся в «Мемуарах ...» мотивом туги за лицарською минувшиною. Виявлено, що у творчості мемуариста знаходиться комплекс взаємозалежних питань, що розкривають проблему занепаду шляхетської минувшини і які, на прикладі суспільно-громадського життя Правобережжя, відображають національну трагедію польської державності в цілому.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: Т. Бобровський, мемуари, романтизм, позитивізм, конформізм, «правобережна ейфорія», балагульщина
Subjects: P Language and Literature > PG Slavic, Baltic, Albanian languages and literature
Divisions: Educational and Research Institute of Philology and Journalism > Department of Ukrainian and foreign literature and methods of their teaching
Depositing User: О.М. Бондарчук
Date Deposited: 05 Jan 2022 10:44
Last Modified: 05 Jan 2022 10:53
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/33540

Actions (login required)

View Item View Item