Соціально-правова підтримка жінок в Украйні, які живуть з ВІЛ

Коляденко, С. М., Літяга, І. В. (2022) Соціально-правова підтримка жінок в Украйні, які живуть з ВІЛ. Соціальна робота та соціальна освіта (9). pp. 90-110.

[img]
Preview
Text
Download (457kB) | Preview

Abstract

На сьогодні проблема ВІЛ/СНІДу є актуальною, як у всьому світі, так і в Україні, зокрема. Щодо статистичних даних, то в жовтні 2021 року в Україні офіційно зареєстровано 945 випадків ВІЛ-інфекції, у 231 особи діагностовано СНІД ті зафіксовано 136 смертей від СНІДу. Шляхами інфікування ВІЛ є гетеросексуальний – 607 випадків, гомосексуальний – 28, парентеральний – 301, невідомий – 3 та вертикальний – 152 [1]. Особливої уваги потребують ВІЛпозитивні жінки, проблеми яких мають вирішуватись на теоретичному і практичному рівнях, враховуючи законодавчу базу нашої країни. Також нами врахований досвід науковців, членів громадських організацій таких, як О.М. Дзюба, Н.Я. Жилка, І.Ф. Ільїнська, Т.Л. Лях, О.О. Орлова та ін.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: соціально-правова підтримка, соціально-правова підтримка жінок, ВІЛ/СНІД, Віл-інфекція, дискримінація, гендер, статевий, парентеральний, вертикальний шляхи передачі.
Subjects: H Social Sciences > H Social Sciences (General)
H Social Sciences > HM Sociology
R Medicine > R Medicine (General)
Divisions: Faculty of Socio-Psychological > Department of Social Technologies
Depositing User: Лаборант Анна Миколаївна Негрій
Date Deposited: 21 Nov 2022 10:07
Last Modified: 21 Nov 2022 10:07
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/34734

Actions (login required)

View Item View Item