Психологічна підтримка осіб схильних досоціального тривожного розладу уперіоди надзвичайних ситуацій: пілотне дослідження у період пандемії COVID-19

Avramchuk, Oleksandr, Nizdran, Oleksandra, Blozva, Pavlo (2023) Психологічна підтримка осіб схильних досоціального тривожного розладу уперіоди надзвичайних ситуацій: пілотне дослідження у період пандемії COVID-19. Psychosomatic Medicine and General Practice.

[img]
Preview
Text
Download (290kB) | Preview

Abstract

Актуальність. Соціальні обмеження у періоді пандемії COVID-19, такі як вимушеність перебування вдома, дотримання соціального дистанціювання в громадських місцях чи необхідність перейти на дистанційну роботу (навчання), очікувано підсилювали труднощі із соціальною взаємодією. Не зважаючи, що карантинні заходи пом’якшували «згубний вплив пандемії» через психологічне дистанціювання від типових стресорів соціальної взаємодії, для осіб з схильних до соціального тривожного розладу, вони сприяли закріпленню уникаючих стратегій, запобігали спростуванню дисфункційних переконань та непродуктивних очікувань. Програми психосоціальної підтримки орієнтовані на доступні та гнучкі інтервенції сприятимуть покращенню ресурсності, запобіганню надмірного дистресу в складних життєвих обставинах та рецидиву коморбідних порушень психічного здоров’я. Мета. Дослідити зміни симптомів та рівня психосоціального дисфункціонування осіб з соціальним тривожним розладом в результаті проходження онлайн програми психологічної підтримки базованої на КПТ низької інтенсивності.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: COVID-19, психологічна підтримка, соціальний тривожний розлад, КПТ
Subjects: B Philosophy. Psychology. Religion > BF Psychology
Divisions: Faculty of Socio-Psychological > Department of Social and Practical Psychology
Depositing User: Володимир Фещук
Date Deposited: 29 Jan 2024 14:56
Last Modified: 29 Jan 2024 14:58
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/38896

Actions (login required)

View Item View Item