Бугарська, О. І.
(2021)
Гендерні уявлення про жіночість представників монотеїстичних та політеїстичних релігій.
[Експеримент]
Опис
Об’єкт дослідження: поняття та категорії жіночності.
Предмет дослідження: гендерні уявлення про жіночість представників монотеїстичних та політеїстичних релігій.
Мета дослідження: визначити та дослідити уявлення про жіночність притаманні чоловікам і жінкам – представникам монотеїзму та політеїзму.
Методологічні та теоретичні основи дослідження склали основні положення К.Г.Юнга, Г.В.Ф Гегеля, С.Бема; Г. В. Пирог – про значення релігійних цінностей та релігії для віруючих, ціннісна природа релігії; культурна, релігійна та міфологічна спадщина різних народів світу.
Методи та організація дослідження. Для вивчення гендерних уявлень про жіночість представників монотеїстичних та політеїстичних релігій було використано наступні методи: теоретичні – аналіз та узагальнення літератури з данної проблематики емпіричні – розроблений асоціативний експеримент на тематику жіночості. У дослідженні взяли участь 51 людини віком від 14 до 45 років, які є чоловіками та жінками ,представниками течій монотеїзму та політеїзму.
Теоретичне та практичне значення. На основі аналізу та узагальнення праць, що присвячені дослідженням релігійним напрямкам монотеїзму та політеїзму – було запропоновано модель зв’язку релігійної течії зі ставленням до жіночості у чоловіків та жінок. Результати дослідження можуть бути корисними для психологів, які розробляють жіночі тренінги, які консультують жінок, та для подальших теоретичних та практичних розробок в галузі психології релігії, соціальної психології та психології особистості, а також в рамках психоедукації.
Actions (login required)
|
Перегляд елементу |