Європейська міграційна криза в умовах повонмасштабної російсько-української війни

Стельникович, С. В. (2024) Європейська міграційна криза в умовах повонмасштабної російсько-української війни. Інтермарум: історія, політика, культура (14). с. 129-143. ISSN 2518-7694

[img]
Перегляд
Text
Download (417kB) | Перегляд

Опис

Метою роботи є аналіз сучасної європейської міграційної кризи, масового переміщення українських біженців до країн ЄС, яке розпочалося після повномасштабного російського військового вторгнення в Україну 24 лютого 2022 р. Методологія наукового дослідження ґрунтується на основі загальнонаукових і спеціальних історичних методів, соціологічних та демографічних інструментів, теорії людського капіталу, концепції «факторів поштовху-притягання», засад неокласичної економічної макрорівневої теорії міграцій. Наукова новизна дослідження полягає у тому, що в статті уперше комплексно розглянуто європейську міграційну кризу, яка була зумовлена переміщенням мільйонів українських біженців до Європейського Союзу через повномасштабну російсько-українську війну. У результаті автор приходить до висновків, що найбільшу європейську міграційну кризу, з часів Другої світової війни, спричинило повномасштабне російське військове вторгнення до України 24 лютого 2022 р. Її наслідком стало переміщення, зокрема до країн СЄ, мільйонів українських біженців, переважно жінок та дітей. По відношенню до них уперше було застосовано Директиву про тимчасовий захист переміщених осіб, яку одноголосно підтримали усі країни Євросоюзу. Після відносної стабілізації фронту бойових дій, більшість українців повернулися на батьківщину. Нині у світі нараховується ще близько 6,5 млн українських біженців, з яких понад 6 млн перебувають у країнах ЄС. Розв’язання європейської міграційної кризи, спричиненої повномасштабною російсько-українською війною, можливе лише переможним завершенням війни для України.

Тип елементу : Стаття
Ключові слова: Російсько-українська війна, українські біженці, Європейський Союз (Євросоюз, ЄС), міграційна криза, Управління Верховного комісара ООН у справах біженців (УВКБ ООН).
Теми: C Супутні історичні науки > C Супутні історичні науки (Загальне)
Підрозділи: Факультет історії, права та публічного управління > Кафедра історії України
Користувач, що депонує: к.і.н. І. В. Ковальчук
Дата внесення: 18 Черв 2024 16:10
Останні зміни: 18 Черв 2024 16:10
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/40205

Actions (login required)

Перегляд елементу Перегляд елементу