Шинкарук, О. А., Серебряков, О. Ю., Шутова, С. Є., Ярмоленко, М. А.
(2018)
Тенденції системи змагань в сучасному хокеї з шайбою.
Фізична культура, спорт та здоров'я нації (6).
с. 200-206.
ISSN 2071-5285
Опис
Актуальність. В сучасних умовах відзначається постійне підвищення показників змагального навантаження в хокеї, збільшення щільності і високої напруженості календаря офіційних змагань, що дозволяє стверджувати про помітне ускладнення планомірного проведення тренувального процесу в ігровому сезоні.
Мета: дослідити виступи збірної команди України з хокею з шайбою на чемпіонатах світу та визначити тенденції, характерні системі змагань в сучасному хокеї.
Методи: аналіз та узагальнення науково-методичної і спеціальної літератури, даних мережі Інтернету; контент-аналіз архівних матеріалів міжнародної та української федерацій хокею; порівняння та узагальнення даних змагальної діяльності та рейтингових показників
хокеїстів; методи математичної статистики.
Результати. Проведений аналіз виступу збірної команди України з хокею з шайбою свідчить про вплив різних чинників на кінцевий спортивний результат команди. Відмінною рисою зарубіжних провідних хокейних команд є застосування децентралізованої підготовки спортсменів до головних змагань року. Можна також припустити що в провідних хокейних країнах постійно проводиться робота з пошуку талановитих гравців та поповнення складу національних команд перспективними спортсменами. Спостерігається залежність спортивного результату провідних команд з хокею з шайбою на чемпіонатах світу від кількості гравців, які виступали за НХЛ. Стабільний виступ команди України в ТОП-Дивізіоні у 2002–2007 роках підтверджується наявністю професійних гравців, які на той момент виступали за професійні хокейні ліги. Фактором, який впливає на підготовку спортсменів в хокеї з шайбою, є зміни в структурі розподілу команд в сітці чемпіонатів світу, які сприяли збільшенню кількості команд учасниць та ігор, що проводять команди
в турнірі.
Висновки. При плануванні підготовки українських хокеїстів до чемпіонатів світу необхідно враховувати особливості організації проведення турнірів (кількість ігор, особливості турнірної таблиці, розклад ігор, обсяг та інтенсивність змагального навантаження тощо).
Actions (login required)
|
Перегляд елементу |