СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ ТВОРЧОГО ПОТЕНЦІАЛУ ОСОБИСТОСТІ В УМОВАХ ГЛОБАЛЬНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЛЮДСТВА

Бірюкова, Г. С. (2013) СТРАТЕГІЯ РОЗВИТКУ ТВОРЧОГО ПОТЕНЦІАЛУ ОСОБИСТОСТІ В УМОВАХ ГЛОБАЛЬНОЇ ТРАНСФОРМАЦІЇ ЛЮДСТВА. Автореферат дисертації на здобуття наукового ступеня кандидата філософських наук.

[img] Text
Download (176kB)

Abstract

У дисертаційній роботі здійснено соціально-філософське дослідження стратегії розвитку творчого потенціалу особистості в умовах глобальної трансформації людства. Розкрито сутність творчого потенціалу особистості як проблеми соціально-філософського осмислення в історії філософської думки. Проаналізовано основні теоретичні та методологічні проблеми дослідження поняття "творчий потенціал" у сучасному соціально-філософському дискурсі та уточнено зміст поняття "творчий потенціал особистості на межі тисячоліть (кінець ХХ – початок ХХІ ст.)". Визначено зміст динаміки становлення творчого потенціалу особистості та чинники, що впливають на його формування і розвиток. Обґрунтовано роль творчого потенціалу особистості у забезпеченні її ефективної самореалізації в умовах інформаційного суспільства і розгортання глобалізаційних процесів. Виділено основні проблеми стратегії розвитку творчого потенціалу особистості та запропоновано напрями оптимізації її креативного потенціалу як специфічного способу самореалізації та удосконалення.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: : творчий потенціал особистості, стратегія розвитку творчого потенціалу особистості, глобалізоване суспільство, індустріальне та постіндустріальне суспільство, життєтворчість, самореалізація особистості.
Subjects: B Philosophy. Psychology. Religion > B Philosophy (General)
Divisions: Faculty of History > Department of Philosophy and Political Science
Depositing User: Руслана Іщук
Date Deposited: 26 Nov 2013 06:58
Last Modified: 17 Mar 2014 10:32
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/10183

Actions (login required)

View Item View Item