Критерії добору програмних засобів віртуалізації у навчанніunix-подібних операційних систем

Головня, О. С. (2015) Критерії добору програмних засобів віртуалізації у навчанніunix-подібних операційних систем. Інформаційні технології в освіті (24). pp. 119-133. ISSN 1998-6939

[img]
Preview
Text
Download (1MB) | Preview

Abstract

Unix-подібні операційні системи втілюють у собі більшість базових принципів побудови сучасних операційних систем, й водночас вони зазвичай належать до вільно поширюваного програмного забезпечення. Це робить unix-подібні операційні системи однією з найважливіших платформ, а також сприяє їх активному використанню в освіті, у тому числі у підготовці бакалаврів інформатики. У статті визначено критерії добору програмних засобів віртуалізації для наступного використання цих засобів у навчанні unix-подібних операційних систем під час підготовки бакалаврів інформатики. На основі запропонованих критеріїв здійснено порівняльний аналіз наявних технологій віртуалізації, зокрема гіпервізорів І, ІІ типів та гібридних гіпервізорів, побудованих на базі динамічної трансляції, паравіртуалізації та поєднання цих методів, а також віртуальних контейнерів. Поряд із технологіями віртуалізації розглядаються й альтернативні їм варіантами навчання unix-подібних операційних систем, котрі не передбачають застосування віртуалізації (встановлення unix-подібної операційної системи як єдиної системи на комп’ютері та мультизавантаження). Відповідно до одержаних результатів, проведено порівняльний аналіз віртуалізаційного програмного забезпечення на основі попередньо вибраних технологій віртуалізації, причому як тих, що передбачають настільну роботу з віртуалізованою операційною системою, так і тих, що дають змогу віддаленого доступу до цієї системи у межах локальної чи глобальної комп’ютерної мережі.

Item Type: Article
Uncontrolled Keywords: віртуалізація, програмні засоби віртуалізації, віртуалізаційне програмне забезпечення, unix-подібні операційні системи, бакалаври інформатики.
Subjects: L Education > LB Theory and practice of education > LB2300 Higher Education
Q Science > QA Mathematics > QA76 Computer software
Divisions: Faculty of Physics and Mathematics > Department of Computer Science and Information Technology
Depositing User: Олександр Кривонос
Date Deposited: 23 Feb 2016 13:54
Last Modified: 23 Feb 2016 13:54
URI: http://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/20368

Actions (login required)

View Item View Item