Домніч В. І., В’язовська А. Г., Домніч А. В. and Тюрінова К. Ю. (2009) Взаємне функціонування компонентів степового біогеоценозу пасовищного типу в місцях високої щільності диких копитних на півдні України. ZOOCENOSIS–2009. Біорізноманіття та роль тварин в екосистемах V Міжнародна наукова конференція.. pp. 327-329.
ВЗАЄМНЕ ФУНКЦІОНУВАННЯ КОМПОНЕНТІВ .pdf
Download (192kB) | Preview
Abstract
У степових біогеоценозах пасовищного типу копитні-фітофаги – невід’ємний елемент. За високої щільності популяції значно впливають на біотоп, викликаючи зміни у фітоценозах (Петрусевич, Гродзинський, 1973; Абатуров, 1979; Novelle et al., 1991; Гунин и др., 2004). Значне видалення рослинності може викликати порушення функціонування екосистеми в цілому, в результаті чого у рослинного покриву включається механізм адаптації до збільшеного пасовищного тиску шляхом зміни видового складу, набуваючи стійкість до трофічного впливу копитних (Мірошниченко, 1975; Абатуров, 2005, 2007; Джакова, 2007).
| Item Type: | Article |
|---|---|
| Uncontrolled Keywords: | степовий біогеоценоз,пасовищний тип,копитні-фітофаги,щільность популяції,біотоп,фітоценоз |
| Subjects: | Q Science > QL Zoology |
| Divisions: | Faculty of Natural Sciences > Department of Botany, Biological Resources and Biodiversity Conservation |
| Depositing User: | Ганна Федорович |
| Date Deposited: | 06 Feb 2015 15:15 |
| Last Modified: | 06 Feb 2015 15:15 |
| URI: | https://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/15437 |
| ДСТУ 8302:2015: | Взаємне функціонування компонентів степового біогеоценозу пасовищного типу в місцях високої щільності диких копитних на півдні України / В. І. Домніч та ін. ZOOCENOSIS–2009. Біорізноманіття та роль тварин в екосистемах V Міжнародна наукова конференція.. 2009. pp. 327-329. |


