Електронна бібліотека Житомирського державного університету

Особливості оцінки функціонального стану організму жінок першого зрілого віку з ожирінням

Нестерова С. Ю., Бекас О. О., Надобних Г. Г. (2018) Особливості оцінки функціонального стану організму жінок першого зрілого віку з ожирінням. Фізична культура, спорт та здоров’я нації. № 5. С. 411–415. ISSN 2071-5285.

[thumbnail of 62.pdf]
Preview
Текст
62.pdf

Завантажити (258kB) | Preview

Анотація

Актуальність теми дослідження. Актуальність теми дослідження обумовлена постійно зростаючою кількістю осіб з ожирінням, що, в першу чергу, пов’язано з недостатньою руховою активністю та неправильним харчуванням. Тому одним із аспектів вирішення даної проблеми є фізичне тренування і нормалізація харчування. Завдання роботи. Вивчити і проаналізувати сучасну наукову і методичну літературу з особливостей оцінки функціонального стану серцево-судинної системи осіб з ожирінням та оцінити функціональний стан організму жінок першого зрілого віку з ожирінням з метою розробки програми тренувальних занять. Методи роботи. Анкетування, яке проводили з метою оцінки психологічного стану досліджуваних і виявлення причин розвитку ожиріння. Для оцінки функціонального стану організму використовували пробу Мартіне-Кушелевського, яка передбачала визначення реакції серцево-судинної системи на фізичне навантаження. Результати. У дослідженні брали участь жінки віком 22-35 років з діагнозом ожирінням екзогенної форми І-ІІ ступеня. Проведений аналіз анкетування засвідчив, що більшість досліджуваних мали незадовільне ставлення до власної статури та низьку самооцінку. Серед основних причин розвитку ожиріння, згідно анкетування, можна виділити неправильний режим харчування та малоактивний спосіб життя.
Оцінка функціонального стану серцево-судинної системи за пробою Мартіне-Кушелевського показала, що лише у 37% досліджуваних встановлено нормотонічний тип реакції серцево-судинної системи на навантаження. У 63 % досліджуваних жінок тип реакції серцево-судинної системи на навантаження гіпертонічний.
Висновки. Отримані результати свідчать, що при плануванні фізичних тренувань з оздоровчого фітнесу необхідно враховувати функціональний стан організму осіб з ожирінням. Враховуючи низький рівень функціональних можливостей організму жінок, перевага надається навантаженням в аеробному режимі з контролем режиму харчування.

Тип ресурсу: Стаття
Ключові слова: функціональний стан, ожиріння, жінки, перший зрілий вік, функціональна проба Мартіне-Кушелевського.
Класифікатор: A Загальні роботи > AZ Історія науки. Гуманітарні науки
Відділи: Факультет фізичного виховання та спорту > Кафедра теоретико-методичних основ фізичного виховання та спорту
Користувач: Кафедра теоретико-методичних основ фізичного виховання та спорту
Дата подачі: 06 Жовт 2018 19:58
Оновлення: 06 Жовт 2018 19:59
URI: https://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/27518
ДСТУ 8302:2015: Нестерова С. Ю., Бекас О. О., Надобних Г. Г. Особливості оцінки функціонального стану організму жінок першого зрілого віку з ожирінням. Фізична культура, спорт та здоров’я нації. 2018. № 5. С. 411–415.

Дії ​​(потрібно ввійти)

Оглянути опис ресурсу
Оглянути опис ресурсу