Електронна бібліотека Житомирського державного університету

Формування мотивації у студентської молоді до занять з фізичного виховання засобами дзюдо

Вовченко І. І., Філіна В. А., Гедзюк Д. О. (2018) Формування мотивації у студентської молоді до занять з фізичного виховання засобами дзюдо. Фізична культура, спорт та здоров’я нації. № 6. С. 28–33. ISSN 2071-5285.

[thumbnail of Фаховий збiрник 6_28-33.pdf]
Preview
Текст
Фаховий збiрник 6_28-33.pdf

Завантажити (532kB) | Preview

Анотація

Актуальність теми дослідження. Вирішенням питання щодо ефективності проведення навчально-тренувальних занять зі східних єдиноборств займалися багато науковців, але залишається маловивченим питання щодо впровадження засобів дзюдо у процес фізичного виховання студентів.
Мета й методи дослідження. Мета дослідження – визначити ефективність використання дзюдо на заняттях з фізичного виховання для підвищення мотивації студентської молоді до занять фізичною культурою і спортом.
Для досягнення мети та вирішення завдань були використані наступні методи дослідження: аналіз та узагальнення літературних джерел з питання, яке досліджується, анкетування, педагогічний експеримент.
Результати роботи та ключові висновки. Представлено результати анкетування студентів і виявлено, як студенти оцінюють свій рівень фізичної підготовленості, бажання займатися фізичними вправами самостійно
та на заняттях з фізичного виховання,
а також встановлено, що 75% студентів незадоволені змістом програми з фізичного виховання у вищому навчальному закладі, 60% мають бажання на заняттях з фізичного виховання вивчати елементи техніки дзюдо для самооборони.
За результатами проведення педагогічного експерименту встановлено, що студенти експериментальної групи почали більше займатися самостійно та відвідувати секції з видів спорту. За період використання засобів дзюдо на заняттях з фізичного виховання збільшилася кількість бажаючих вивчати елементи техніки дзюдо для самооборони до 60% дівчат і до 90% юнаків та спостерігали позитивну мотивацію до занять з фізичного виховання. У студентів контрольної групи відбулися незначні зміни щодо мотивації до занять з фізичного виховання.
Доведено, що використання засобів дзюдо на заняттях з фізичного виховання позитивно впливає на мотивацію студентів до занять фізичною культурою та спортом.

Тип ресурсу: Стаття
Ключові слова: мотивація, студентська молодь, фізичне виховання, засіб, дзюдо
Класифікатор: A Загальні роботи > AZ Історія науки. Гуманітарні науки
Відділи: Факультет фізичного виховання та спорту > Кафедра теоретико-методичних основ фізичного виховання та спорту
Користувач: Кафедра теоретико-методичних основ фізичного виховання та спорту
Дата подачі: 31 Січ 2019 19:14
Оновлення: 31 Січ 2019 19:14
URI: https://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/28141
ДСТУ 8302:2015: Вовченко І. І., Філіна В. А., Гедзюк Д. О. Формування мотивації у студентської молоді до занять з фізичного виховання засобами дзюдо. Фізична культура, спорт та здоров’я нації. 2018. № 6. С. 28–33.

Дії ​​(потрібно ввійти)

Оглянути опис ресурсу
Оглянути опис ресурсу