Електронна бібліотека Житомирського державного університету

Еволюція інструментальних методів контролю в завданнях об’єктивізації управління багаторічною підготовкою спортсменів

Кутек Т. Б., Ахметов Р. Ф., Набоков Ю. А., Гедзюк Д. О. (2018) Еволюція інструментальних методів контролю в завданнях об’єктивізації управління багаторічною підготовкою спортсменів. Фізична культура, спорт та здоров’я нації. № 6. С. 147–153. ISSN 2071-5285.

[thumbnail of Фаховий збiрник 6_147-153.pdf]
Preview
Текст
Фаховий збiрник 6_147-153.pdf

Завантажити (630kB) | Preview

Анотація

Актуальність теми дослідження. У даній статті показано особливості еволюції в прийомах реєстрації біомеханічних і електрофізіологічних методів аналізу рухів у стрибках у висоту з розбігу. В останні роки у зв’язку з розвитком технічних засобів реєстрації в науці й техніці для теорії спорту відкрилась можливість із високою точністю кількісної оцінки реєструвати тонкі й виразні параметри рухів, які були раніше недосяжні для вимірів.
Мета дослідження – проаналізувати еволюцію прийомів реєстрації біомеханічних і електрофізіологічних методів аналізу рухів у стрибках у висоту з розбігу.
У дослідженні було використано наступні методи: загальнонаукові (аналіз, порівняння, систематизація, узагальнення науково-методичної літератури), педагогічні (спостереження, тестування), соціологічні (бесіда, опитування), медико-біологічні, біомеханічні, математичної статистики.
Результати дослідження та ключові висновки. Розроблено та впроваджено в практику підготовки спортсменів значну кількість засобів термінової інформації щодо характеристики рухів. Найбільше поширення серед них отримали системи, за допомогою яких контролюються часові, просторові, динамічні характеристики рухів спортсменів. Частково це зумовлено тим, що ці характеристики були серед перших, які враховувалися тренером під час тренувального процесу. Другою причиною, очевидно, є те, що просторово-часові характеристики рухів можуть бути зареєстровані відносно просто і з мінімальними відхиленнями від змагальної структури рухів спортсменів.
Сучасні дослідники недостатньо використовують комплексні методики отримання інформації, сучасний математичний апарат. Як і раніше, домінуючим методом залишається динамографія у поєднанні з кіноциклографією чи біомеханічною відеозйомкою.

Тип ресурсу: Стаття
Ключові слова: управління, еволюція, контроль, тренування спортсменів
Класифікатор: A Загальні роботи > AZ Історія науки. Гуманітарні науки
Відділи: Факультет фізичного виховання та спорту > Кафедра теоретико-методичних основ фізичного виховання та спорту
Користувач: Кафедра теоретико-методичних основ фізичного виховання та спорту
Дата подачі: 31 Січ 2019 20:26
Оновлення: 31 Січ 2019 20:26
URI: https://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/28159
ДСТУ 8302:2015: Еволюція інструментальних методів контролю в завданнях об’єктивізації управління багаторічною підготовкою спортсменів / Кутек Т. Б. та ін. Фізична культура, спорт та здоров’я нації. 2018. № 6. С. 147–153.

Дії ​​(потрібно ввійти)

Оглянути опис ресурсу
Оглянути опис ресурсу