Електронна бібліотека Житомирського державного університету

Розробка тренувального процесу спортсменів військово-авіаційного п’ятиборства з урахуванням функціонального стану ЦНС

Полтавець Андрій, Мулик Катерина, Кийко Андрій (2020) Розробка тренувального процесу спортсменів військово-авіаційного п’ятиборства з урахуванням функціонального стану ЦНС. Фізична культура, спорт та здоров’я нації. № 10. С. 176–184. ISSN 2071-5285.

[thumbnail of 176-184.pdf]
Preview
Текст
176-184.pdf

Завантажити (625kB) | Preview

Анотація

Актуальність теми: Одним із найбільш складних за комплексом необхідних компетенцій, які повинен мати спортсмен з військово-авіаційного п’ятиборства (ВАП), є змагальний день проходження смуги перешкод разом із спортивним орієнтуванням. Мета: проаналізувати вихідні показники, що характеризують лабільність нервової системи, діяльність аналізаторів, когнітивні можливості, а також їх зміни за умов ознак втоми після стрес-тесту методом кросфіту курсантів вищого навчального закладу для подальшої тренувальної діяльності з ВАП. Матеріал і методи: аналіз літературних джерел, анкетування, тестування, статистичний аналіз. У дослідженні брали участь 48 курсантів першого курсу Харківського національного університету Повітряних Сил імені Івана Кожедуба (чоловіки), віком 17-18 років, з них 38 кандидатів у майстри спорту та 10 майстрів спорту. Результати: проведено аналіз профілю функціональної міжпівкульової асиметрії (ПФМА) у курсантів-претендентів на членство у збірну команду з військово-авіаційного п’ятиборства. Проведена оцінка функціонального стану центральної нервової системи (ЦНС) за допомогою складної зорово-моторної реакції курсантів досліджуваних груп за ознаками часу реакції, її стійкості, стабільності, ймовірності помилки та зриву. Висновки: визначено, що при наявності високих спортивних досягнень в більшості випадків у спортсмена визначається лівий профіль функціональної міжпівкульової асиметрії (домінування правої півкулі головного мозку), який характеризується здатністю долати труднощі, що виникли (так як саме в правій півкулі зберігається інформація про події, які відбувалися в минулому, тобто під час тренування і змагань).

Тип ресурсу: Стаття
Ключові слова: міжпівкульова асиметрія, складна зорово-моторна реакція, стрес, тести, кросфіт
Класифікатор: A Загальні роботи > AZ Історія науки. Гуманітарні науки
Відділи: Факультет фізичного виховання та спорту > Кафедра теоретико-методичних основ фізичного виховання та спорту
Користувач: Кафедра теоретико-методичних основ фізичного виховання та спорту
Дата подачі: 22 Січ 2021 07:13
Оновлення: 22 Січ 2021 07:13
URI: https://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/32149
ДСТУ 8302:2015: Полтавець Андрій, Мулик Катерина, Кийко Андрій Розробка тренувального процесу спортсменів військово-авіаційного п’ятиборства з урахуванням функціонального стану ЦНС. Фізична культура, спорт та здоров’я нації. 2020. № 10. С. 176–184.

Дії ​​(потрібно ввійти)

Оглянути опис ресурсу
Оглянути опис ресурсу