Кириченко О. М., Ягупов В. В. (2022) Критерії та показники вимірювання сформованості діагностувальної компетентності майбутніх офіцерів у процесі професійної підготовки. Вісник Житомирського державного університету імені Івана Франка. Педагогічні науки. № 109. С. 133–158. ISSN 2663-6387. DOI: 10.35433/pedagogy.2(109).2022.133-158.
11.pdf
Завантажити (704kB) | Preview
Анотація
У статті обґрунтовано зміст понять "критерій" і "показник" щодо вимірювання сформованості діагностувальної компетентності майбутніх фахівців фізичної підготовки і спорту Збройних сил України (далі – респондентів) у процесі їх професійної підготовки. Проаналізовано та узагальнено наукові підходи зарубіжних і вітчизняних науковців їх визначення. Вибір авторських критеріїв і показників здійснено з урахуванням діагностувальної функції в військово-професійній діяльності респондентів – майбутніх офіцерів як фахівців фізичної підготовки і спорту в військових частинах.
На основі узагальнення наукових джерел і з урахуванням специфіки фахової діяльності респондентів визначено критерії оцінювання сформованості їх діагностувальної компетентності, яка містить ціннісно-мотиваційний (комплекс цінностей і мотивацій діагностувальної діяльності), інтелектуальний (теоретичні та практичні знання щодо своєї діагностувальної діяльності), процесуальний (володіння методичними прийомами, методами, методиками та засобами діагностування), психологічний (комунікативність, принциповість, толерантність, об’єктивність) і рефлексивний (сприйняття себе як суб’єкта діагностувальної діяльності). Для кожного критерію відповідно підібрані показники вимірювання сформованості конкретного компонента діагностувальної компетентності респондентів у процесі їх професійної підготовки.
У статті представлено критерії і показники за допомогою яких оцінюється ступінь досягнення дослідницьких цілей. Діагностування фізичної підготовленості та готовності респондентів здійснено на провідних положеннях, методологічних підходів до діагностування їх фахової діяльності. Критерії і показники необхідні для вимірювання сформованості діагностувальної компетентності респондентів, за якими можна з’ясувати її сформованість на різних етапах їх військово-професійної та фахової видів підготовки. У зв’язку з цим виокремлені критерії мають бути неупередженими і включати ознаки їх діагностувальної компетентності.
| Тип ресурсу: | Стаття |
|---|---|
| Класифікатор: | L Освіта > L Освіта (Загальне) |
| Користувач: | Олександр Сергійович Яценко |
| Дата подачі: | 22 Груд 2022 16:55 |
| Оновлення: | 22 Груд 2022 17:04 |
| URI: | https://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/35670 |
| ДСТУ 8302:2015: | Кириченко О. М., Ягупов В. В. Критерії та показники вимірювання сформованості діагностувальної компетентності майбутніх офіцерів у процесі професійної підготовки. Вісник Житомирського державного університету імені Івана Франка. Педагогічні науки. 2022. № 109. С. 133–158. DOI: 10.35433/pedagogy.2(109).2022.133-158. |


