Електронна бібліотека Житомирського державного університету

Диджиталізація хорової діяльності

Грищенко І. Д.ORCID: https://orcid.org/0009-0005-9527-4614 (2026) Диджиталізація хорової діяльності. Слобожанські мистецькі студії. № 2. С. 53–58. ISSN 2786-8214. DOI: 10.32782/art/2026.2.9.

[thumbnail of 1.pdf]
Preview
Текст
1.pdf

Завантажити (242kB) | Preview

Анотація

У статті здійснено комплексне теоретичне та практичне дослідження трансформації хорової виконавської діяльності в умовах сучасної диджиталізації. Обгрунтовано, що інтеграція інформаційних технологій у традиційну хорову практику є не лише технічним оновленням, а глобальною зміною всієї творчої екосистеми «диригент – хорист – слухач». У роботі проаналізовано перехід від паперових партитур до цифрових носіїв, зокрема використання планшетів та спеціалізованого програмного забезпечення, що дозволяє оптимізувати репетиційний час, забезпечити мобільність колективів та покращити якість роботи з нотним текстом через інтелектуальну розмітку та шари анотацій. Особливу увагу приділено інноваційним методам репетиційної роботи. Розглянуто роль персональних тренажерів, «мінус-партитур» та мобільних додатків для контролю інтонування, які перетворюють вокаліста на активного учасника навчального процесу, значно підвищуючи коефіцієнт корисної дії групових занять. Досліджено феномен віртуальних хорів та дистанційного музикування як засобів подолання географічної ізоляції та інструментів інклюзії, що особливо актуально для збереження української культурної ідентичності в кризових умовах. Окремим блоком виділено питання популяризації хорового мистецтва через цифрові канали: соціальні мережі, стрімінгові платформи та інтерактивні формати концертів із використанням QR-кодів і 3D-мапінгу. Доведено, що диджиталізація не нівелює академічні традиції, а навпаки – знімає бар’єр «елітарності», роблячи хорову музику частиною сучасного медіапростору. Подальші дослідження можуть бути спрямовані на вивчення психологічних аспектів колективної творчості у віртуальному середовищі та аналіз трансформації емоційного зв’язку між учасниками хору в умовах відсутності безпосередньої фізичної присутності.

Тип ресурсу: Стаття
Ключові слова: диджиталізація, хорове мистецтво, цифрові носії, віртуальний хор, дистанційне музикування, інтерактивні технології
Класифікатор: M Музика > MT Музичні вказівки і вивчення
Відділи: Інститут педагогіки > Кафедра мистецької освіти
Користувач: Наталія Сергіївна Борисенко
Дата подачі: 17 Трав 2026 21:03
Оновлення: 17 Трав 2026 21:03
URI: https://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/47840
ДСТУ 8302:2015: Грищенко І. Д. Диджиталізація хорової діяльності. Слобожанські мистецькі студії. 2026. № 2. С. 53–58. DOI: 10.32782/art/2026.2.9.

Дії ​​(потрібно ввійти)

Оглянути опис ресурсу
Оглянути опис ресурсу