Електронна бібліотека Житомирського державного університету

Вплив сучасних фітнес-технологій на показники фізичної підготовленості легкоатлеток бар’єристок на етапі спеціалізованої базової підготовки

Турлюк Вікторія (2019) Вплив сучасних фітнес-технологій на показники фізичної підготовленості легкоатлеток бар’єристок на етапі спеціалізованої базової підготовки. Фізична культура, спорт та здоров’я нації. № 8. С. 225–231. ISSN 2071-5285.

[thumbnail of 225-231.pdf]
Preview
Текст
225-231.pdf

Завантажити (453kB) | Preview

Анотація

Актуальність роботи обумовлена визначенням впливу сучасних фітнес-технологій таких як стретчинг, пілатес, 3-D фітнес, силовий тренінг на показники фізичної підготовленості легкоатлеток-бар’єристок. У роботі розкрито особливості впливу сучасних фітнес-технологій на функціональні можливості організму, фізичні якості та самопочуття спортсменок. Визначено позитивний вплив стретчингу, пілатесу та 3-D фітнесу на роботу тазостегнових та колінних суглобів. Доведено позитивний вплив фітнес-технологій на загальну та спеціальну фізичну підготовку легкоатлеток-бар’єристок. Наведено приклади комплексів силового тренінгу, 3-D-фітнесу та пілатесу різної спрямованості. Мета роботи дослідити ефективність впровадження фітнес-технологій в навчально-тренувальний процес легкоатлеток-бар’єристок. Матеріал і методи. Дослідження організовано та проведено у листопаді 2016 року на базі МДЮСШ №1 та СДЮСШОР з легкої атлетики м. Вінниця. У ньому взяли участь 12 бар’єристок, рівень кваліфікації – І-ІІ спортивний розряд. Методи дослідження. У роботі використано аналіз фахової науково-методичної літератури та педагогічні методи дослідження. Результати роботи. Розроблено комплекси вправ з врахуванням особливостей програмування навчально-тренувального процесу легкоатлеток-бар’єристок протягом макроциклу. Доведено позитивний вплив розроблених комплексів вправ на загальну та спеціальну фізичну підготовку легкоатлеток-бар’єристок.
Ключові висновки. Визначено ефективність впливу сучасних фітнес-технологій на показники фізичної підготовленості, а саме стрибка у довжину з місця та згинання розгинання рук в упорі лежачи.

Тип ресурсу: Стаття
Ключові слова: фітнес-технології, пілатес, силовий тренінг, 3-D фітнес, легкоатлетки-бар’єристки, спортивне тренування
Класифікатор: A Загальні роботи > AZ Історія науки. Гуманітарні науки
Відділи: Факультет фізичного виховання та спорту > Кафедра теоретико-методичних основ фізичного виховання та спорту
Користувач: Кафедра теоретико-методичних основ фізичного виховання та спорту
Дата подачі: 04 Лют 2020 08:04
Оновлення: 04 Лют 2020 08:04
URI: https://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/30671
ДСТУ 8302:2015: Турлюк Вікторія Вплив сучасних фітнес-технологій на показники фізичної підготовленості легкоатлеток бар’єристок на етапі спеціалізованої базової підготовки. Фізична культура, спорт та здоров’я нації. 2019. № 8. С. 225–231.

Дії ​​(потрібно ввійти)

Оглянути опис ресурсу
Оглянути опис ресурсу