Електронна бібліотека Житомирського державного університету

Морфологічні показники як фенотипічні маркери синдрому дисплазії сполучної тканини у юних спортсменів

Крикун Юрій (2022) Морфологічні показники як фенотипічні маркери синдрому дисплазії сполучної тканини у юних спортсменів. Фізична культура, спорт та здоров’я нації. № 14. С. 109–114. ISSN 2071-5285.

[thumbnail of 109-114.pdf]
Preview
Текст
109-114.pdf

Завантажити (359kB) | Preview

Анотація

Стаття присвячена проблемам виявлення юних черлідерів з ознаками астенії як фенотипічного маркеру ознак дисплазії сполучної тканини. Прояви даного синдрому, завдяки методам антропометрії, можуть бути виявлені під час масових досліджень юних черлідерів, а подальше поглиблене обстеження функціонального стану їх опорно-рухового апарату, є ключовим чинником збереження здоров’я підростаючих спортсменок. Мета дослідження полягала у визначенні показників морфологічного профілю та виявленні ознак астенічності у черлідерів 6–8 років. Методи та організація дослідження. Для виконання поставленої мети використано такі методи дослідження, як аналіз науково-методичної літератури й документальних матеріалів, антропометрія, педагогічний експеримент. Результати, отримані в процесі дослідження, було оброблено з використанням методів математичної статистики. У ході експерименту було залучено 27 дівчаток черлідерів 6–8 років (м. Київ). Результати роботи. Проведене дослідження дозволило отримати середньостатистичні антропометричні показники спортсменок. Проведене дослідження також дозволило нам отримати показники антропометричих індексів з позиції верифікації ознаки астенічності. Занепокоєння визиває той факт, що за багатьма індексами у юних черлідерів спостерігаються ознаки астенічності, що може вважатись антропометричними маркерами дисплазії сполучної тканини і тому такі спортсменки потребують поглибленого дослідження. Перспективи подальших досліджень будуть полягати у визначенні функціонального стану опорно-рухового апарату юних черлідерів.

Тип ресурсу: Стаття
Ключові слова: дисплазія сполучної тканини, морфологічний профіль, черлідери, астенічність
Класифікатор: A Загальні роботи > AZ Історія науки. Гуманітарні науки
Відділи: Факультет фізичного виховання та спорту > Кафедра теоретико-методичних основ фізичного виховання та спорту
Користувач: Кафедра теоретико-методичних основ фізичного виховання та спорту
Дата подачі: 02 Лют 2023 16:12
Оновлення: 02 Лют 2023 16:12
URI: https://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/36010
ДСТУ 8302:2015: Крикун Юрій Морфологічні показники як фенотипічні маркери синдрому дисплазії сполучної тканини у юних спортсменів. Фізична культура, спорт та здоров’я нації. 2022. № 14. С. 109–114.

Дії ​​(потрібно ввійти)

Оглянути опис ресурсу
Оглянути опис ресурсу