Електронна бібліотека Житомирського державного університету

Мультикістозна дисплазія верхнього сегмента подвоєної нирки з іпсилатеральним уретероцеле та міхурово-мисковим рефлюксом у грудної дитини: випадок із практики

Шевчук Д. В.ORCID: https://orcid.org/0000-0002-3466-3430, Вівчарівський Т. П., Собечко Р. Г., Наконечний Р. А.ORCID: https://orcid.org/0000-0003-0645-3361, Рудоман Л. М. (2023) Мультикістозна дисплазія верхнього сегмента подвоєної нирки з іпсилатеральним уретероцеле та міхурово-мисковим рефлюксом у грудної дитини: випадок із практики. Хірургія дитячого віку. № 78. С. 131–134. ISSN 2304-0041. DOI: 10.15574/PS.2023.78.131.

[thumbnail of PS_1_2023_www_prav (1)_removed.pdf]
Preview
Текст
PS_1_2023_www_prav (1)_removed.pdf

Завантажити (805kB) | Preview

Анотація

Мультикістозна дисплазія нирки - це поширена неспадкова аномалія розвитку. Однак мультикістозна дисплазія при подвоєннях сечових шляхів - доволі рідкісна патологія, яка часто супроводжується уретероцеле та високим міхурово-мисковим рефлюксом. У сучасній літературі описано досить мало клінічних випадків і відсутня однозначна тактика ведення таких хворих.

Мета - навести рідкісний випадок комбінованої аномалії розвитку сечовивідних шляхів, щоб привернути увагу дитячих урологів до можливих аномалій розвитку сечовидільної системи.

Клінічний випадок. Описано випадок хірургічного лікування дитини грудного віку із зазначеною патологією. Первинно дитину закваліфіковано до оперативного втручання з приводу рецидивної інфекції сечових шляхів та афункціонального верхнього сегмента лівої нирки при її повному подвоєнні. Попередньо проведено розсічення уретероцеле з іпсилатерального боку.

Враховуючи те, що мультикістозна дисплазія при подвоєннях сечових шляхів з уретероцеле та рефлюксом є рідкісною патологією, її діагностовано інтраопераційно. Виконано лапароскопічне видалення кістозного утворення та сечоводу. Післяопераційний період - без особливостей.

Висновки. Мультикістозна дисплазія при подвоєннях сечових шляхів з уретероцеле та рефлюксом є рідкісною патологією. Завжди слід звертати увагу на особливості діагностики в разі підозрі на комбіновану аномалію сечовивідних шляхів.

Тип ресурсу: Стаття
Ключові слова: мультикістозна дисплазія нирки, уретероцеле, міхурово-мисковий рефлюкс, діти
Класифікатор: R Медицина > R Медицина (Загальне)
R Медицина > RD Хірургія
Користувач: Вероніка Аждер
Дата подачі: 24 Трав 2023 15:51
Оновлення: 21 Лип 2026 12:32
URI: https://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/36889
ДСТУ 8302:2015: Мультикістозна дисплазія верхнього сегмента подвоєної нирки з іпсилатеральним уретероцеле та міхурово-мисковим рефлюксом у грудної дитини: випадок із практики / Д. В. Шевчук та ін. Хірургія дитячого віку. 2023. № 78. С. 131–134. DOI: 10.15574/PS.2023.78.131.

Дії ​​(потрібно ввійти)

Оглянути опис ресурсу
Оглянути опис ресурсу