Електронна бібліотека Житомирського державного університету

Історичні витоки та напрями граматики конструкцій

Жуковська В. В. (2014) Історичні витоки та напрями граматики конструкцій. Матеріали ІІ Міжнародної науково-практичної конференції (6-7 червня 2014 р.) «Шляхи подолання мовних та комунікативних бар’єрів: методика викладання гуманітарних дисциплін студентам немовних спеціальностей».. С. 383–386.

[thumbnail of +тези_¦сторичн¦_витоки_¦_напрями_ГК_з_посиланнями_.pdf]
Preview
Текст
+тези_¦сторичн¦_витоки_¦_напрями_ГК_з_посиланнями_.pdf

Завантажити (283kB) | Preview

Анотація

Граматика конструкцій – це знаково-базована теорія мови, яка організована навколо поняття ГРАМАТИЧНА КОНСТРУКЦІЯ, що являє собою кореляцію між формою та змістом/функцією і виступає основною одиницею аналізу та репрезентації. Головна ідея граматики конструкцій полягає в прагненні розробити систему опису мови, в якій марковані конструкції (тобто більшою чи меншою мірою «ідіоматизовані» структури) представлені у тій же формальній системі, що і регулярні, «ядерні» моделі. В основі цього напряму знаходиться положення про те, що між традиційними рівнями мови – фонетикою, лексикою, граматикою, прагматикою – немає чітких меж, вказані рівні утворюють єдиний континуум, а одиниці всіх мовних рівнів від морфеми до висловлювання і цілого тексту трактуються як конструкції.

Тип ресурсу: Стаття
Класифікатор: P Мова та література > P Філологія. Лінгвістика
Відділи: Інститут іноземної філології > Кафедра міжкультурної комунікації та іншомовної освіти
Користувач: Юлія Харчишина
Дата подачі: 22 Вер 2014 10:04
Оновлення: 15 Серп 2015 08:09
URI: https://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/12668
ДСТУ 8302:2015: Жуковська В. В. Історичні витоки та напрями граматики конструкцій. Матеріали ІІ Міжнародної науково-практичної конференції (6-7 червня 2014 р.) «Шляхи подолання мовних та комунікативних бар’єрів: методика викладання гуманітарних дисциплін студентам немовних спеціальностей». 2014.. С. 383–386.

Дії ​​(потрібно ввійти)

Оглянути опис ресурсу
Оглянути опис ресурсу