Електронна бібліотека Житомирського державного університету

Соціальні портрети коморника та возного підкоморського суду на Правобережній Україні (1797-1832)

Шевчук Андрій (2019) Соціальні портрети коморника та возного підкоморського суду на Правобережній Україні (1797-1832). Бердичівська земля як феномен європейської культури та мистецтва. Науковий збірник "Велика Волинь". Матеріали Всеукраїнської науково-краєзнавчої конференції. № 58. С. 519–526.

[thumbnail of Шевчук_А.В._2019.PDF]
Preview
pdf
Шевчук_А.В._2019.PDF

Завантажити (514kB) | Preview

Анотація

У статті проаналізовано соціальні портрети коморника та возного підкоморського суду наприкінці XVIII — першій третині XIX cm. Коморниками та возними були дворяни та шляхтичі відповідного повіту, які обиралися на посади дворняством на три роки. Визначено, що частина посадовців не відповідала майновому цензу та складно було знайти бажаючих, які, в умовах відсутності державної платні та великих обсягах роботи, готові були добросовісно служити російській владі.

Тип ресурсу: Стаття
Ключові слова: Правобережна Україна, Російська імперія, підкоморський суд, коморник, возний, соціальний портрет, плинність кадрів.
Класифікатор: D Загальна історія та історія Старого Світу > DJK Східна Європа
Відділи: Факультет історії, права та публічного управління > Кафедра всесвітньої історії
Користувач: К. В. Сокальська
Дата подачі: 03 Вер 2019 08:08
Оновлення: 03 Вер 2019 08:08
URI: https://eprints.zu.edu.ua/id/eprint/29785
ДСТУ 8302:2015: Шевчук Андрій Соціальні портрети коморника та возного підкоморського суду на Правобережній Україні (1797-1832). Бердичівська земля як феномен європейської культури та мистецтва. Науковий збірник "Велика Волинь". Матеріали Всеукраїнської науково-краєзнавчої конференції. 2019. № 58. С. 519–526.

Дії ​​(потрібно ввійти)

Оглянути опис ресурсу
Оглянути опис ресурсу